Defolu Profil Fiyatları

defolu profil fiyatları ve nereden alınır

Defolu Profil Fiyatları

Defolu Profil Fiyatları, profilin fiziki yapısı ve profilin kalınlığına göre değişmektedir. Kullanılan profilin piyasada çok satılan kalınlık ve ölçüde olması bile profilin fiyatını etkilemektedir. Defolu profil adından da anlaşılacağı gibi standart üretimde kalite kontrolden geçemeyen istenilen ölçüde ve formda olmayan profillerdir.

 Defolu Profil Nerelerde Kullanılır

 Kutu profil grubunun kullanıldığı her alanda defolu profil kullanılabilir. Öncelikle bilinmesi gereken defolu profilin malzeme kalitesinden ötürü ıskartaya ayrılmadığıdır. Birinci kalite diye adlandırdığımız profil ile defolu profiller aynı üretim hattından çıkarılmaktadır. Defolu Kutu profilin dezavantajı form bozukluğu alanların tamir edilmesidir. Form bozukluğu dışında profilin ortalarında veya herhangi bir noktasında ke kaynağı olabilir. Ek kaynakları sadece yatay olarak yapılmaktadır. Boydan boya yapılan kaynaklardaki hatalar olduğu gibi bırakılmaktadır.  

Defolu Profil Alırken Nelere dikkat edilmelidir

 Defolu Profil alırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda listelenmiştir. Üretici firmaların kendi üretim prosesleri ve kalite politikalarından dolayı ıskartaya ayrılan profillerin kalitesi değişmektedir. 

  • İstemiş olduğunuz profilin ölçülerini dıştan dışa kumpas veya metre ile kontrol ediniz.
  • İstemiş olduğunuz profilin et kalınlığını kumpas veya iç kumpas ile kontrol ediniz. Profil paketleri genelde farklı kalınlıklarda istiflenmektedir. Örnek verecek olursak 40x40x2 mm bir pakette 40x40x4 mm de olabilir.
  • Defolu İkinci Kalite profil paketleri bölünmemektedir. Profiller genel de paket paket satılmaktadır.
  • Paketlenmiş Profiller genelde farklı boylarda olabilir. Paket dıştan dışa 6 metre olarak gözükse de paket içerisinde 3-6 metre arası profiller olabilmektedir. Bu tarz paketlemeyi satıcı firmalar fire çıkmaması için de yapıyor olabilir.
  • Defolu kutu profil toptan alımlarında karışık malzeme satımı yapılmaktadır. Yani özellikte 100×100 kutu profilinden daha küçük ebattaki profil çeşitlerinden yüklü miktarda alım yapılmamaktadır. Bu sebeple defolu kutu profillerin toptan satılması daha çok satıcılar tarafından alınmaktadır.

 Defolu Profil Nereden Alınır

 Defolu kutu profil aslında diğer adıyla ikinci kalite kutu profil demektir. İkinci kalite profil satışı yapan firmalar aynı zamanda defolu profilde satıyorlar. Bulunduğunuz il ve ilçede ikindi kalite kutu profil satan firmalarla irtibata geçerek istediğiniz malzemeleri alabilirsiniz.

Defolu profil resimleri ve  hakkında detaylı bilgi için 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim
Powered by