TOSYALI KUTU PROFİL FİYAT LİSTESİ EYLÜL 2020

(12.10.2020 TARİHLİ)

Kutu Profil Fiyat listesi

 Kutu profil fiyat listesi, birinci kalite ve boyasız olarak sayfamızın giriş kısmında belirtilmiştir. Verilmiş olan fiyatlar liste fiyatı ve kdv dahil bir metre profilin fiyatını göstermektedir. Üretici firmaların belirlemiş olduğu liste fiyatları üstünden yaptığı ıskontolarla değişmektedir. Bu iskonto oranları dönemsel olarak değiştirilmektedir. Değişme sebepleri ise tamamen hurda fiyatlarının değişkenliği ve maalesef dolardaki hareketlenmelerden kaynaklanmaktadır.

Kutu Profil Fiyatları 2020

 Kutu profil fiyatları 2020 listesi için sayfamızın giriş kısmına bakabilirsiniz. Sayfanın üst sağ köşesinden olan fiyat listesini inceleyerek istemiş olduğunuz profilin güncel iskontolu fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Tabloda belirtilen açıklamalar şu şekildedir,

  • Profil Ölçüsü : Kutu profilin dıştan dışa ölçüsünü tarif etmektedir. Kutu içerisindeki son sayılar ise kutu profilin et kalınlığını tarif etmektedir. Örneğin ; 40x40x2 profilin tarifindeki 2 sayısı kalınlığı ifade etmektedir.
  • Liste Fiyatı                : Üretici firmaların belirlemiş olduğu bir metre profilin KDV siz fiyatıdır.
  • İskonto                     : Üretici firmaların dönemsel olarak belirlediği satış rakamlarıdır.
  • Mt/Fiyat                   : Liste fiyatı üstünden iskonto uygulanmış net KDV’siz satış rakamıdır.
  • KDV dahil Tutar        : İskonto uygulanmış liste fiyatının KDV li dahil net metre / TL satış tutarıdır.  Bu rakamın 6 ile çarpılması durumunda bir boy profilin satış rakamı belirlenmiş olur.

Kutu Profil Fiyat Listesi Güncel

 Güncel kutu profil fiyat listesi, her haftanın pazartesi günü açıklanmaktadır. Pazartesi günleri genelde saat 11:00 da açıklanan iskonto oranları bayiler tarafından öğrenilerek satışlar yapılabilmektedir. Açıklanan bu iskonto oranları hafta sonu Cuma günü saat 15:00 a kadar geçerli olmaktadır. Bu saate kadar verilen siparişlerdeki iskonto oranları geçerlidir. Fiyat listelerinin çalışma şekli uzun bir dönemden beri bu şekilde devam etmektedir.

Kutu Profil Fiyat Hesaplama

 Kutu profil fiyat hesaplama, yapmak için öncelikle fiyat listelerinin çalışma mantığını bilmek gerekiyor. Kutu Profil Fiyat Listesi içerisinde gösterilen birim fiyatlar profillerin bir metre fiyatlarını göstermektedir. Tabiiki bu fiyatlara KDV de eklenerek satış yapılmaktadır. Kutu Profil Fiyat hesaplama yapabilmek için istediğiniz ürünlerin birim fiyatlarını iskontolu bir şekilde liste yapmanız gerekmtektedir. Daha sonra bir boy profilin toplam uzunluğu olan 6 (altı) ile çarpmanız gerekmektedir. Daha sonra ise çıkan bu fiyatın üstüne katma değer vergisi olan KDV’ yi ilave ediyoruz. Örnek hesaplama tablosunu aşağıda inceleyebilirsiniz.

İletişim için …..