İkinci Kalite Profil Ne demek

ikinci-kalite-profil-ne-demek

İkinci Kalite Profil Ne Demek ?

İkinci Kalite Profil Ne demek, üretici fabrikaların üretim hatlarındaki standart olmayan ürünlerini ayırarak satışa çıkardığı ürünlerdir. 2. Kalite Profil ve hadde grubu demir çelik sektöründe çok kullanılan bir terimdir. Standart olmayan dediğimiz bu ürünler aslında 1. kalite olarak üretilen ürünler ile aynı hatlarda üretilmektedir. Üretim de form ölçü olarak ya da kalite olarak bir farklılık bulunmamaktadır

Üretim farklılıkları ürün çeşitlerine değişmektedir. Kutu profil grubunda kaynak birleşim hataları ile yüzeyde eziklikte olmaktadır. Kaynak birleşim hatası eğer yatay olursa otomatik yerinde kaynatılmaktadır. Fakat boylamasına devam eden kaynakta hata olursa bu hatalar düzeltilmeden satılmaktadır. Boylamasına devam eden kaynak hatalı profiller  çoğu zaman tamir edilmeden de imalatta kullanılmaktadır. Örnekler için yazılarımızı okuyunuz.

İkinci Kalite Profil Ne demek,  Hadde grubunda ise boy kısası dediğimiz ürünler daha çok piyasaya sürülmektedir. Boy Kısası 12 metre olması gereken bir ürünün 8 metre ile 12 metre arasında üretimden ayrılmıştır. Herhangi bir kalite farkı olmadığından genelde bu tarz profiller sıfır ayarında piyasada kendine yer edinmiştir.   

ikinci-kalite-profil-ne-demek-1

2. Kalite Hadde Fiyatları

2.Kalite demir çelik sektöründe fiyatlar ürünlerin temizlik durumuna göre değişkenlik göstermektedir. A kalite dediğimiz ürün gruplarında sıfır malzemelere göre %10 ile %15 arasında fiyat avantajı vardır. A kalite ürünler ile 1. Kalite sertifikalı ürünler arasında neredeyse fark yoktur. Ürün boyunda ve formlarında en ufak bozukluk yoktur. Sadece yüzeylerde noktasal eziklikler olduğundan ayrılmıştır.

2. Kalite Profil Fiyatları

2.Kalite de profil fiyatları da ürünlerin mevcut durumundaki temizliği göre değişmektedir. Hadde grubuna göre profil grupları sıfır 1. Kalite malzemeye göre en a %15-20 arasında uygunluk göstermektedir. Bu fiyatlara ekstradan da kg avantajını eklersek en az %25 oranında uygun malzeme alımı yapılmış olacaktır. Metre ile Kg satışı arasındaki fakrlılıklar için makalemizi okuyunuz lütfen.

ikinci-kalite-profil-ne-demek-2

İkinci Kalite Profil stoklarını görmek için ÜRÜNLER sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Satın almış olduğunuz ürünlerin nakliyesi için  Nakliye  Hizmeti sayfamızı tıklayınız. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim
Powered by