Avantaj Çelik

Profil Fiyatları

Profil fiyatları, demir çelik ve maden sektöründeki bir çok alanda kullanılan ürün çeşitlerinin sınıflandırıldığı Profil çeşitlerinin fiyatları sayfamızın içerisinde yer almaktadır. Profil fiyatları sürekli değişen bir yapıdadır. Profil fiyatlarının sürekli değişmesi sebebiyle üretici fabrikalar ürün tiplerinin listelendiği bir formatla metre fiyatları belirlemiştir. Fiyat değişikliğinin yapılacağı bu dönemlerde bizlere iskonto oranı mail yoluyla bildirilmektedir.  

BOYASIZ KUTU PROFİL FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ ......

Profil Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 Profil fiyatları yukarıda da belirttiğim gibi üretici fabrikaların belirtmiş olduğu iskonto oranları ile belirlenmektedir. Üretici firmaların fazlalığından dolayı fiyat listeleri de fazlalaşmaktadır. Bizler siz müşterilerimize fiyat verirken X firmanın listesinden iskonto oranı …. olarak verebiliriz demekteyiz. Sektör dışından yada elinde hazırda fiyat listesi olmayan müşteriler için ise web sitemizde liste fiyatlarının belirtildiği ve güncel iskontolu fiyat listelerinin de bulunduğu sayfamız mevuttur. Bu sayfalara ulaşmak için menüden > kutu profil fiyatları yada > boyalı kutu profil fiyatları sayfalarına ulaşabilir siniz.

BOYALI KUTU PROFİL FİYAT LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ ......

Profil Fiyatları İstanbul

Profil fiyatları belirlenirken yada başka bir deyişle profil fiyatları değişikliğine etken maliyetlerden bir tanesi de yol masraflarıdır. Yani fabrikaların yakınında olan bayilerin ton başına düşen maliyeti uzakta olan bir bayi için aynı değildir. Örnek verecek olursak Mardin şehrindeki bir profil satıcısının Gebze’ de bulunan bir fabrikadan malzeme çekmesi ile İskendurun’ daki bir fabrikadan profil alması aynı maliyetle olmayacaktır.

Profil Fiyatları Hesaplama

Profil fiyatları hesaplanırken iskonto listeleri baz alınmaktadır. Baz alınan bu fiyat listelerde genelde üretici fabrikanın belirlediği standart fiyatlar yer almaktadır. Bu fiyatların değişkenliği tahmin edileceği üzere profilin kalınlığı, profilin ebatları, profilin bulunabilirliği belirlenmektedir. Profilin bulunabilirliği konusu açacak olursak, tüm üretici firmaların ürettiği profil çeşitleri ile üretimi az olan bir profilin kg bazında birim fiyatları diğerlerine göre daha pahalı olmaktadır.

KUTU PROFİL FİYAT HESAPLAMA ÖRNEĞİ

  • 40x40x1,5 mm  Liste Fiyatı          : 15,92 TL / metre
  • 40x40x1,5 mm İskonto Oranı      : 28
  • 40x40x1,5 mm İskontolu Fiyatı   : 11,46 TL / metre
  • 40x40x1,5 mm 6 metre fiyatı      : 11,46 x 6 = 68,76 TL 

 

Not: İSKONTO ORANI VE BİRİM FİYAT ÖRNEK OLARAK VERİLMİŞTİR. GÜNCEL FİYAT DEĞİLDİR

WhatsApp
+90 532 524 00 70