Avantaj Çelik

Neden 2. Kalite

Neden 2. Kalite
155 kişi görüntüledi.

Neden ikinci kalite profil boru almalıyım. İkinci Kalite Profil Boru nedir ve ne demek sorularının cevabı yazımızdadır.

Neden 2. Kalite

Kalite Demir grupları ekstra fiyat avantajına sahiptir. Zorlaşan piyasa koşullarında maliyetleri minimize etmek için malzeme alımlarında çok mesai harcanmaktadır. Birinci kalite olarak satılan profil ve boru grupları metre usulü ile satılmaktadır. Metre ile satılan birinci kalite ürünlerde üretim standartlarından dolayı gerçek kalınlıklarında üretilmemektedir.

Neden 2. Kalite sorusuna yukarıda belirtmiş olduğumuz üretim standartlarını cevap olarak verebiliriz. Herhangi bir 3 mm olarak talep etmiş olduğunuz profil 2,7 mm olarak alabilirsiniz. Genelde %10 civarı profillerde kalınlık farkı çıkmaktadır. Peki bu %10 ince üretim ne anlama geliyor?

İkinci kalite olarak almış olduğunuz profil grubu 1 ton malzeme ile aynı ebatlarda almış olduğunuz birinci kalite profil 900 kg gelebilir. Fiyat mukayesesi yaptığınızda bunu mutlaka göz önünde bulundurun.

Kalite olarak satılan profiller satın almış olduğunuz kalınlığa göre üretilen ürün arasında farklılık göstermektedir. 2 mm olarak aldığınız bir ürün 1.7 mm civarında gelebilir. Detaylı bilgi için yazılarımız okuyunuz.

2. Kalite Hadde Fiyatları

Kalite demir çelik sektöründe fiyatlar ürünlerin temizlik durumuna göre değişkenlik göstermektedir. A kalite dediğimiz ürün gruplarında sıfır malzemelere göre %10 ile %15 arasında fiyat avantajı vardır. A kalite ürünler ile 1. Kalite sertifikalı ürünler arasında neredeyse fark yoktur. Ürün boyunda ve formlarında en ufak bozukluk yoktur. Sadece yüzeylerde noktasal eziklikler olduğundan ayılmıştır.

İkinci Kalitede Profil Fiyatları

Kalite de profil fiyatları da ürünlerin mevcut durumundaki temizliği göre değişmektedir. Hadde grubuna göre profil grupları sıfır 1. Kalite malzemeye göre en az %15-20 arasında uygunluk göstermektedir. Bu fiyatlara ekstradan da kg avantajını eklersek en az %25 oranında uygun malzeme alımı yapılmış olacaktır. Metre ile Kg satışı arasındaki farklılıklar için makalemizi okuyunuz lütfen.

WhatsApp
+90 532 111 10 58